Eesti kõige kuulsam spordirõivaste tootja läks meeletust tellimuste hulgast hoolimata pankrotti

 (130)
Arvo Kivikas
Arvo KivikasFoto: Rauno Volmar

Ilmastikukindlaid spordirõivaid õmmelnud aktsiaselts Ilves-Extra läks pankrotti. Ettevõtte maksuvõlg maksuameti ees ulatub 85 000 euroni, millest üle poole - ca 45 700 eurot - moodustab sotsiaalmaksuvõlg. Pisut üle 21 400 euro võlgneb Ilves-Extra riigile tulumaksu. Aga see ei ole veel kõik.

Tartu maakohus rahuldas 12. mail ettevõtte pankrotiavalduse, sest leidis, et firma on järjepidevalt maksejõuetu. 30. aprilli seisuga oli Ilves-Extral vara kokku 367 999 eurot, võlgu aga üle 1,4 miljoni euro, teatas kohus.

Kevadel muutus firma juhatuse koosseis. Nõukogu (kooseisus Arvo, Kenny ja Eero Kivikas) kutsus juhatusest tagasi senise esimehe Urmo Kivikase. Tüüri hoidis ja vastutas pärast seda ainuisikuliselt Arvo Kivikas.

Tänavu aprillis ütles Ilves-Extra suuromanik Arvo Kivikas Tartu Ekspressis, et olukord on skisofreeniline: "Tellimusi on rohkem kui viimaste aastate jooksul üldse olnud. Praeguse seisuga on suve lõpuni liinid täidetud. Finantsiliselt aga ei oska enam midagi peale hakata. Suurenevad tellimused tahavad ka alguses suuremaid väljaminekuid. Kui investorid pole nõus edasi aitama, pigem takistavad, pole minul lihtsalt enam vahendeid, et jätkata."