Eesti kõige mainekamad suurettevõtted on Swedbank ja EMT

 (15)
Eesti kõige mainekamad suurettevõtted on Swedbank ja EMT
FOTO: Delfi---

TNS Emori uuringu järgi on Eesti kõige mainekam suurettevõtete Swedbank. Tasavägises konkurentsis jäi teiseks EMT.

Neile järgnevad Saku Õlletehas, Rakvere Lihakombinaat, Eesti Statoil, A. Le Coq, SEB Pank, A-Selver, mainekaim riigiettevõte Riigimetsa Majandamise Keskus ja Tallegg, teatas TNS Emor.

Kui masu kõige pessimistlikumal perioodil muutusid inimeste hinnangud peaaegu kõikidele ettevõtetele kriitilisemaks, siis nüüd on inimeste hinnangud ettevõtete tegevusele teist aastat järjest paranenud – positiivne muutus leidis aset kuuekümne äriühingu puhul. Võrdluses eelmise perioodiga andsid tarbijad vaid neljale suurfirmale negatiivsema hinnangu. Viis enim paranenud maineindeksiga firmat on: Skanska EMV, AS Nordecon International, Eesti Talleks, Eesti Raudtee ja Toyota Baltic.

Eelmise aasta tulemustega võrreldes on tõusnud jaekaubanduse ettevõtete, sealhulgas ka toiduainete müüjate, kohad edetabelis. Üldises pingereas langesid aga kohti allapoole mitmed toiduainete tootjad ning suured infrastruktuuri ettevõtted, nende puhul on hinnangute mõjutajaks nähtavasti kõige enam olnud hinnatõus antud sektorites.

Swedbank on maineliidrite tipus juba neljandat aastat (2008. aastal Hansapanga nime all) ning EMT, Rakvere LK ja Saku Õlletehas on esiviisikus olnud juba üle kuue aasta. Tipule on lähemale jõudnud Statoil, tõustes viiendale kohale. TOP 10-s on sees uue tulijana A-Selver.

Swedbanki Eesti peadirektor Priit Perensi hinnangul ei ole võimalik olla mainekaim ettevõte ilma suurte pingutusteta klientide ja partnerite suunal.

Uuringus osales 2011. aasta aprillis ja märtsis 986 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Uuringusse lisati eelmise aasta (2010. a) uuringu põhjal tuntumad ettevõtted Äripäeva Käibe TOP 500 esimese saja ettevõtte hulgast, kokku 78 suurettevõtet.