Eesti küberturbefirma saab kahe miljoni eurose rahasüsti

 (7)
Eesti küberturbefirma saab kahe miljoni eurose rahasüsti
Foto: Andres Putting

Eesti küberturbefirma Guardtime on üks 108 innovaatilisest projektist, millesse Euroopa Komisjon investeerib kokku üle 200 miljoni euro, et aidata neil kiiremini turule jõuda.

Guardtime saab ligi kaks miljonit eurot toetust plokiahela tehnoloogial baseeruva logide turbelahenduse turule toomiseks. Rahastamine toimub läbi Euroopa Innovatsiooninõukogu, millega toetatakse innovaatoreid, ettevõtjaid ja teadlasi eesmärgiga oma murranguliste ning suure äripotentsiaaliga lahendustega rahvusvahelisele turule läbi murda.

Innovatsiooninõukogu rahastamisvahend "Accelerator", mille kaudu toetatakse Guardtime taotlust 1,9 miljoni euroga, on suunatud idufirmadele ja väikese ning keskmise suurusega ettevõtetele, et nad arendaksid ja laiendaksid innovatsiooni tasemeni, kus nad suudavad kaasata täiendavaid erainvesteeringuid või iseseisvalt läbimurdeline lahendus globaalsele turule tuua.

„Accelerator" meetme rahastusvoorus said rahastuse 96 ettevõtet 20 riigist, taotlusi oli kokku 2200. Sarnase granti on varemalt saanud ka teised Eesti tehnoloogiafirmasid, näiteks Skeleton Technologies, Cybernetica, Monese, 1oT.