Eesti Meedia omanikku ähvardab Leedus kuni 8 miljoni eurone trahv

 (8)
Sven Nuutmann
Sven NuutmannFoto: Rauno Volmar

Delfi.lt kirjutab, et suurärimees Margus Linnamäe on talle kuuluva Leedu uudisteportaali 15min pärast pahuksis Leedu konkurentsiametiga. Amet andis portaali omanikele 3 kuud puuduste kõrvaldamiseks, vastasel juhul ootab Linnamäe firmat Eesti Meedia kuni 8 miljoni eurone trahv.

Postimehe omanikfirma Eesti Meedia on kasutanud Leedu konkurentsiameti silmis valesid meetodeid. Nimelt ostes portaali 15min kõrvale teist firmat AllePAL OÜ, sai Linnamäe ettevõte kasu kuulutuste hinna tõstmisest läbi konkurentsi piiramise ja turuliidri positsiooni ärakasutamise.

Ameti raportist selgub, et firmade ülesostmisel kõrvaldati kahe kuulutusteportaali vaheline konkurents ning lisaks tõsteti ka kohe sõidukite ja kinnisvara kuulutuste hinda. Varem on Leedu Delfi teinud ka hinnavõrdlusi, kus on näha hindade kahekordistumist. Näiteks kui enne maksid teatud kuulutused 2,9 eurot kahenädalase sõiduki kuulutuse eest, siis nüüd maksab see 4,99.

Aprilli lõpus ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann portaalile 15min, et firma Vertical Media müüdi Lätis tegutseva ettevõtte omanikule Cameron G. Greavesile. Äriregistri järgi pole aga sellist isikut viidatud ettevõtte omanikeringis.

Konkurentsiameti ettekirjutuse peale vastas Nuutmann vaid seda, et ametiga tehakse tihedat koostööd.