Eesti on Nordica osas Euroopaga jätkuvalt mitteametlikes konsultatsioonides

 (10)
Nordica viimane lend
Nordica viimane lendFoto: Priit Simson

Majandusminsteeriumi lennundus- ja maerendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi sõnul on Eesti Euroopa Komisjoniga jätkuvalt Nordica riigiabi loa osas mitteametlikes konsultatsioonides, et oma taotlus enne selle hindamist võimalikult põhjalikuks kirjutada, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Vahepeal oleme veel Euroopa Komisjoniga konverentskõne vahendusel mõningaid punkte täpsustanud. Märkimist tasub, et hetkel oleme riigiabi loa taotlemisega nn mitteametlikes konsultatsioonides, mille käigus saame vormistada meie riigiabi taotluse enne ametlikku hindamist võimalikult põhjalikuks, mis kiirendab Komisjoni otsuseni jõudmist," ütles Linnamägi.

Linnamägi sõnul võtab tavapärane riigiabi taotlus, näiteks nagu oli 1. juulil jõustuva laevanduse seadusepaketi riigiabi luba, reeglina aega kuid, kui mitte kauem.

"Nordica riigiabi loa soovime saada Covid-19 mõjude leevendamise eesmärgil võimalikult kiiresti, mida mõistab ka Euroopa Komisjon. Sellepärast erineb riigiabi loa taotlemine tavapärasest protsessist," lisas ta.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.