Eesti Panga uus nõukogu ei pruugi riigikogus läbi minna

 (18)
Eesti Panga presidedni kandidaat
Eesti Panga nõukogu valis salajasel hääletusel keskpanga järgmise presidendi kandidaadiks senise asepresidendi Madis MülleriFoto: Jaanus Lensment

Kui Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Laari poolt esitatud uus keskpanga nõukogu koosseis riigikogus hääletusele pannakse, vajutab vähemalt Reformierakond punast nuppu, vahendas "Aktuaalne kaamera" ja kirjutas ERR.

"Me ei saa seda ettepanekut toetada esiteks sellepärast, et ühegi, või vähemalt meiega pole läbi räägitud seda nimekirja enne kui see esitatakse ja teiseks see on poliitiliselt tasakaalustamata ja peaks olema rohkem eksperte kaasav," ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Laar on pakkunud Reformierakonna esindajana nõukogusse välja Jaanus Tamkivi, kuid Reformierakond ise tahaks näha seal Andres Sutti.

"Kui vaadata poliitikuid selles nõukogus, siis see ei ole kuidagi tasakaalus. Isamaast on seal kaks inimest Mart Laar ja Rein Minka, see on riigikogu tagantpoolt teine kõige väiksem fraktsioon, sotsidest on üks esindaja, EKREst pole ühtegi ja Reformierakonnast ja Keskerakonnast on mõlemast," rääkis Kallas.

Seotud lood:

Kallase sõnul on ta suhelnud ka teiste fraktsioonidega ning sealgi polda Laari nimekirjaga rahul.

"EKRE on öelnud et nemad ei ole sellise käiguga rahul, kuna nende esindajat selles nõukogus ei ole. Samuti on Keskerakond väljendanud rahulolematust sellega, et nendega ei ole suheldud selle nõukogu liikme nimetamise osas," sõnas Kallas.

Loe pikemalt ERRist.