Eesti pangad jätavad töötajad preemiata

 (40)
Eesti pangad jätavad töötajad preemiata
Foto: Ilmar Saabas

Põhjamaade suurim pank Nordea premeerib oma töötajaid rekordilise 278 miljoni euro (4,3 miljardi krooni) ulatuses. Eesti pangad preemiaid maksta ei kavatse.

“Sampo Panga otsus, et 2009. aasta eest töötajatele aasta tulemustasusid ei maksta, tehti töötajatele teatavaks juba möödunud aasta alguses,” ütles Delfile Sampo Panga personalidirektor Liina Oks.

2009. aasta eest LHV Pangas töötajatele preemiaid ei makstud, kinnitas ka LHV panga turundus- ja meediasuhete juht Andres Kask.

“Krediidipank tunnustas oma parimaid töötajaid silmapaistvate saavutuste eest juba eelmise aasta lõpus. Tunnustuse märgiks andis juhtkond üle kingitused. Rahalisi preemiaid ei makstud,” lausus Krediidipanga kommunikatsioonijuht Allan Soon. “Krediidipank lõpetas 2009. aasta kahjumiga, mis oli tingitud laenude provisjoneerimisest, sestap ei ole üleüldine preemiate jagamine eelmise aasta eest võimalik ega ka õige.”

Swedbanki  personalijuhi Signe Kaursoni sõnul on Swedbanki Baltikumi üksuse tulemustasusüsteem otseselt seotud üksuse majandustulemustega. “2009. aasta nõrkade majandustulemuste tõttu ei ole meil plaanis möödunud aasta eest tulemustasu maksta,” sõnas ta.