Eesti parim restoran on taas Alexander Pädaste mõisas

 (10)
Eesti parim restoran on taas Alexander Pädaste mõisas
Pädaste meeskond tähistab Sander Väärti võitu. Fotol vasakult Martin Breuer – tegevjuht ja omanik, Martin Meikas – aasta kokk 2009, Sander Väärt – aasta kokk 2010, Kristo Malm – kokk, Imre Sooäär – omanik, Peeter Pihel – restorani peakokk, aasta kokk 2010, foto: Lauri Laan

Eelmise nädala lõpus avalikustati F-hoones 2011. aasta Eesti 50 parimat restorani. Fine dining kategoorias, mida valiti üle Eesti eraldi, tuli ka sel aastal võitjaks restoran Alexander Pädaste mõisast. Tallinna parimaks osutus nimekirjas järjekindlalt ülesmäge rühkinud restoran Chedi. Tartus väljus pingelises heitluses võitjana Truffe.

Hindajateks seegi kord Eesti restoranide töötajad ja toiduajakirjanikud kodust ning ka välismaalt. Seega hinnati konkurentide toitu ja teenindust, aga ka sisekujundust ning üldist õhkkonda. Enda restorani poolt hääletada ei saanud.

Fine dining kategoorias, mida valiti üle Eesti eraldi, tuli ka sel aastal võitjaks restoran Alexander Pädaste mõisast. Tallinna parimaks osutus nimekirjas järjekindlalt ülesmäge rühkinud restoran Chedi. Tartus väljus pingelises heitluses võitjana Truffe.

Eraldi kategoorias toodi välja ehedalt eestimaised toidukohad, mida kindlasti tasub külastada. Nendest pingerida ei moodustatud, nimekiri on tähestikulises järjekorras.

Küsitluse korraldas portaal Eesti Maitsed/Flavours of Estonia. Eesti 50 parimat restorani valitakse juba  neljandat aastat järjest.

Eesti 50 parimat restorani
(Tabelid ja tekstid pärinevad valiku ametlikult kodulehelt Eesti Maitsed)

Eesti fine diningu top:

Seotud lood:

Sarnaselt kõikide varasemate aastatega tõi ka möödunud aasta Eesti restoranidele palju ning olulisi muutusi. Kui fine dining restoranide seas oli aastaid valitsenud suhteline vaikelu, siis nüüd see lõppes. Otseselt uksed kinni pani küll vaid üks selle kategooria restoran, aga oma aktuaalsuse sööjate jaoks minetasid mitmed. Enam ei piisa kallist toorainest tehtud toidu serveerimisest kallis ning piduliku väljanägemisega interjööris. Fine dining restoran peab olema kas väga eriline, või siis üldse mitte olema. 

1. Alexander
2. Tchaikovsky
3.Bordoo
4. Ö
5. Horisont
6. Stenhus

Tallinna parimate restoranide top 10:

Selle aasta Tallinna restoranide edetabel on eriline. Lõpuks ometi oleme valmis tunnustama head ka siis, kui selle algupära ei ole kohalik. Kolmandik edetabelist on uustulnukate päralt. Esimest korda jõudis üks restoran edetabelisse tagasi, mida pole enne ette tulnud. 

1. Chedi
2. Moon
3. La Bottega
4. Sfäär
5. Museum 
6. Neh
7. Bocca
8. Ribe
9. MEKK
10. Platz

Tartu parimate restoranide top:

Nii nagu ka kahel eelneval aastalgi, muutus Tartu edetabel ka sellel korral põhjalikult. Uusi kohti eriti juurde ei tekkinud, aga samas ei lõpetanud ka ükski oluline söögikoht oma tegevust. Taas kord muutusid tartlaste eelistused. Selle aasta selgete eelistuste hulka kuulusid lihtsus ja autentsus. Ehe Itaalia restoran La Dolce Vita tõusis peaaegu tippu. Kümme aastat tegutsenud Gruusia Saatkond pääses lõpuks teenitult paremate hulka.

1. Truffe
2. La Dolce Vita
3. Crepp
4. Noir
5. Dorpat
6. Gruusia Saatkond
7. Moka
8. Vilde

"Ehedalt eestimaised" top:

Kunagi on Eesti olnud tuntud heade põllumajandustoodete poolest. Selles osas peame nüüd kiirustama tagasi minevikku. Liiga palju pakutakse veel Eestimaa erinevais paigus mõttetult, lihtsalt kõhutäiteks tehtud sööki. Meil on aga meeldivaid erandeid, mis väärivad kohalesõitmist ükskõik kui kaugelt. Nendest parimad on allolevas loetelus. Mööda Eestit tasub siiski ringi sõita. Ka lihtsalt hea söögi pärast.

Alatskivi lossi restoran
Anna Edasi 
Lümanda Söögimaja
Mahedik
MerMer
Muhu Kalakohvik
Nop
OKO
Põhjaka mõis
Sangaste Rukki Maja
Seto Tsäimaja
Supelsaksad
Tammuri talurestoran
Vanaema Juures