Eesti põllumeestel on oma esindaja Brüsselis


Endine Lääne-Virumaa taluliidu juht Aivar Niinemägi alustab Eesti põllumeeste esindajana tööd Brüsselis Euroopa Liidu liikmesriikide põllumajandustootjate organisatsioonide katuseorganisatsiooni COPA/COGECA juures.

Täna Brüsselisse suundunud Niinemäel on tööleping sõlmitud 2002. aasta lõpuni. Niinemäe volitasid Eesti põllumehi esindama Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK), Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL), Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliit (EPK) ja Eesti Ühistegeline Liit, teatas ETAle EPKK juhatuse esimees Alar Oppar.

42aastane Niinemägi on lõpetanud Eesti Põllumajandusakadeemias agronoomia eriala ning on täiendanud oma teadmisi Soomes, Norras, USAs ja Taanis.

COPA/COGECA on Euroopa Liidu liikmesriikide tootjaorganisatsioonide katuseorganisatsioon Euroopa Komisjoni juures. COPA (Comité des Organisations Professionelles Agricoles de l'Union Européenne) on talunike ja põllumajandusliitude ühendus ning COGECA (Comité Général de la Coopération Agricole de l'Union Européenne) Euroopa põllumajandusühistute esindus, selgitas Oppar.

Euroopa Komisjon finantseerib 2001/2002. aastal 11 kandidaatriigi põllumajandusorganisatsioonide esindajate osalemist COPA/COGECA nõukogudes.