Eesti põllumehed said Brüsselis esinduse


Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandustootjate organisatsiooni COPA/COGECA juures avati täna Eesti põllumajandustootjate esindus valmistamaks ette Eesti ühinemist Euroopa Liiduga.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliidu ja Eesti Ühistegeliku Liidu initsiatiivil ning Eesti riigi toel loodud esindus alustas tegevust juba 15. oktoobril, täna toimus esinduse ametlik avamine, teatas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK).

Sarnaselt Euroopa Liidu riikide põllumajandusesindustele on tegu mitteriikliku ettevõtmisega, mille põhilisteks ülesanneteks on oma maa põllumajandustootjate huvide kaitse Euroopa Liidu erinevates struktuurides ning osalus põllumajandustootmist mõjutavate otsuste tegemises, selgitas EPKK juhatuse esimees Alar Oppar.

Eesti põllumajandustootjad valisid oma esindajaks Brüsselis Lääne-Virumaa taluliidu juhi Aivar Niinemäe, kes asus Brüsselis tööle juba oktoobris.

42aastane Niinemägi on lõpetanud Eesti Põllumajandusakadeemias agronoomia eriala ning on täiendanud oma teadmisi Soomes, Norras, USAs ja Taanis.

COPA/COGECA on Euroopa Liidu liikmesriikide tootjaorganisatsioonide katusorganisatsioon Euroopa Komisjoni juures. COPA (Comité des Organisations Professionelles Agricoles de l'Union Européenne) on talunike ja põllumajandusliitude ühendus ning COGECA (Comité Général de la Coopération Agricole de l'Union Européenne) Euroopa põllumajandusühistute esindus.