Eesti Posti hinnatõusu vastu võidelnud riigikogulasel on suurosalus kohalikul väljaandel

 (19)
Meediaettevõtete liidu juht huvide konflikti ei näe
Meediaväljaannete kojukande probleemistiku ümarlaud Riigikogu rahanduskomisjonis
Meediaväljaannete kojukande probleemistiku ümarlaud Riigikogu rahanduskomisjonisFoto: Rauno Volmar

Aktiivselt ajalehtede kojukande hinnatõusu vastu võitlev riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokale kuulub suurosalus maakonnalehe Vooremaa väljaandjast ASist Seitungist, mis seab poliitiku huvide konflikti, kirjutab Äripäev.

Kokk korraldas kojukande probleemide teemal 23. oktoobril ümarlaua, kus Express Posti ja Eesti Posti esindajad leppisid kokku kokku, et hakkavad arutama, mis oleks vaja kahe ettevõtte baasil ühisfirma loomiseks.

"Väga valest otsast sõidad sisse. Ega ma raha ei jaga. Lihtsalt teema on üleval, et lehed jõuaks koju," ütles Kokk Äripäevale. Ta toonitas, et kojukande küsimuse võtsid üles just suuremad väljaanded, mitte maakonnalehed, vahendab Äripäev.

Meediaettevõtete liidu tegevdirektor Mart Raudsaare sõnul on Aivar Kokk võtnud Eesti Postis toimuva vaatluse alla Meedialiidu palvel ning initsiatiivil.

"Enne vastava ümarlaua kokkukutsumist pöördus Aivar Kokk isiklikult minu poole küsimusega, kas ma näen tema puhul mingit huvide konflikti seoses Vooremaaga," selgitas Raudsaar. Tema sõnul pidas Kokk tõenäoliseks, et oponendid võivad hakata teda selle teemaga seoses ründama.

"Sellega seoses pean oluliseks nii isiklikult kui Meedialiidu nimel Aivar Koka ees vabandada," ütles meediaettevõtete liidu tegevjuht Mart Raudsaar.

Raudsaar ei näinud Aivar Koka puhul selles küsimuses huvide konflikti siis ega näe ka praegu. "Mul on väga hea meel, et Riigikogu liikmete seas on poliitikuid, kelle jaoks on oluline, et ka maainimestele tuleks perioodika koju mõisliku aja ja mõistliku hinnaga," lisas Raudsaar.

"Nagu tuleb välja ka Äripäeva loost, kuulub Aivar Kokale 48% Vooremaad välja andvast AS Seitungist, mis teenis eelmisel aastal 5000 eurot kasumit. Kõik, kes on puutunud kokku Eesti maakonnalehtede majanduspoolega, teavad, et tegemist ei ole raha teenimise kohaga, vaid missiooniprojektiga," ütles Raudsaar.