Eesti Raudtee allkirjastas ametiühinguga kollektiivlepingu


Eesti Raudtee allkirjastas ametiühinguga kollektiivlepingu
Foto: EVR

AS Eesti Raudtee ja Eesti Raudteelaste Ametiühing (ERAÜ) kirjutasid eile, 20. detsembri õhtul alla 2018. aasta kollektiivlepingule, mis lubab järgnevaks aastaks palgatõusu ning töötingimuste paranemist.

"ERAÜ annab meile alati väärtuslikku tagasisidet, mis aitab meil paremini ettevõttes tööd organiseerida ja parandada meie töötajate motivatsiooni," kommenteeris Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee.

„Kuna olukord seoses veomahtudega raudtee sektoris ei ole oluliselt paranenud, mõjutas see ka kollektiivlepingu läbirääkimisi. Siiski on kõige olulisem see, et me saavutasime tööandjaga palgakokkuleppe ja allkirjastasime kollektiivlepingu. Tänase seisuga, kui ettevõttel on keerulised ajad, on sellega tagatud töötajatele sotsiaalne kaitse, kokkulepitud töötingimused ja palgatõus," kommenteeris Eesti Raudteelaste ametiühingu juhatuse esimees Oleg Tšubarov.

"Kahjuks ei puuduta palgatõus väikest osa ettevõtte töötajatest, kelle osas loodame jätkata läbirääkimisi järgmise aasta teise kvartali alguses," lubas Tšubarov.