Eesti Raudtee juhatuse liige jääb kaheks kuuks vahi alla

 (3)
Eesti Raudtee peahoone
Eesti Raudtee peahooneFoto: Rene Suurkaev

Harju maakohus võttis laupäeva õhtul vahi alla Eesti Raudtee juhatuse liikme Sergei Fedorenko, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises. Kohus jätab Fedorenko vahi alla kaheks kuuks.

Nii prokuratuur kui kohus leidsid, et kahe kuu pikkune vahistus on põhjendatud.

Lisaks Fedorenkole võeti eeluurimise ajaks vahi alla altkäemaksu andmises kahtlustatav isik. Hetkel ei ole veel selge, mis perioodil tegevus toimus, kuid kuna Eesti Raudtee läks kaitsepolitsei uurimispädevusse 2011. aastal, siis võib järeldada, et intsident leids aset peale seda.

Kaitsepolitseiamet pidas reedel Fedorenko kinni. Samuti peeti kinni altkäemaksu andmises kahtlustatav ettevõtja ning kaks altkäemaksu andmisele kaasa aidanud isikut, keda eile kohtu poolt vahi alla ei võetud.

Kuriteokahtlustused on seotud Eesti Raudtee juhatuse liikme tööülesannetega. Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad altkäemaksu andmist ja võtmist.

Menetlustoiminguteks saab inimest kinni pidada kriminaalmenetluse seadustiku § 217 alusel kuni 48 tunniks, misjärel peab prokuratuur kas taotlema kohtus kahtlustatava vahi alla võtmist või inimese vabastama.

Kriminaalmenetlust toimetab kaitsepolitseiamet ning juhib riigiprokuratuur.