Eesti Raudtee juhatuse liikmele altkäemaksu andmises kahtlustatakse vedurifirma juhti

 (47)
Sergei Balõbin
Sergei BalõbinFoto: Rauno Volmar

Ärilehe andmetel kahtlustatakse Eesti Raudtee juhile Sergei Fedorenkole altkäemaksu andmises ettevõtte E.R.S. juhatuse esimeest Sergei Balõbinit.

Harju maakohus võttis laupäeva õhtul vahi alla Eesti Raudtee juhatuse liikme Sergei Fedorenko, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises. Kohus jätab nii Fedorenko kui Balõbini kaheks kuuks vahi alla.

Lisaks Fedorenkole võeti eeluurimise ajaks vahi alla altkäemaksu andmises kahtlustatav Balõbin. Hetkel ei ole veel selge, mis perioodil kuritegevus toimus, kuid kuna Eesti Raudtee läks Kaitsepolitsei uurimispädevusse 2011. aastal, siis võib järeldada, et kuritegu toimus peale seda.

Kaitsepolitseiamet pidas reedel Fedorenko kinni. Samuti peeti kinni altkäemaksu andmises kahtlustatav ettevõtja ning kaks altkäemaksu andmisele kaasa aidanud isikut, keda eile kohtu poolt vahi alla ei võetud.

Kuriteokahtlustused on seotud Eesti Raudtee juhatuse liikme tööülesannetega. Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad altkäemaksu andmist ja võtmist.

AS E.R.S. asutati 2003. aastal AS-i Vopak E.O.S. täieliku osalusega tütarettevõttena. E.R.S. pakub naftatoodete raudteetranspordi teenust. Sergei Balõbin on tegutsenud ettevõttes selle loomisest saadik ja on Vopak E.O.S.-i juhatuse esimehe Arnout Lugtmeijeri parem käsi.

Ekspressi konverents 2020