Eesti Raudtee: turvafirmade dumpinghindadest ei ole me huvitatud

 (4)
Eesti Raudtee: turvafirmade dumpinghindadest ei ole me huvitatud
Foto: Siim Lõvi

Eesti Raudteel on peagi lõppemas leping turvafirmaga USS Security. Eesti Raudteed huvitab uut hanget korraldades eelkõige kvaliteet, mitte see, et turvafirmad lepingu nimel odavamate hindadega üksteisega võitlema asuvad.

Eesti Raudteel kontserni ettevõtete mehitatud valve leping lõpeb ära 30.
aprillil ning ettevõte plaanib enne seda tähtaega viia läbi hange turvateenuste ostmiseks järgneval perioodil.

"Kuna tegeleme alles hanke ettevalimstamisega, ei ole võimalik detailselt
vastata," ütles Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase.

Praegu vajab Eesti Raudtee turvateenuseid kontserni ettevõtete jaamaparkide turvalisuse tagamiseks. Samuti ostetakse turvateenust sisse raudteeveoste valveks ja kaitseks.

"Kindlasti on turvafirmad huvitatud Eesti Raudteele teenuse osutamisest. Samas ei saa see ring olla eriti lai, sest meie struktuuriüksused paiknevad üle Eesti ja meile sobival turvaettevõttel peab olema suutlikkus kõikjal teenust pakkuda," ütles Glase.

"Konkreetne huvi saab selgeks hanke käigus. Kindlasti ei ole me huvitatud, et turvafirmad lepingu nimel dumpinghindadega üksteisega võitlema asuvad, sest sellisel juhul sattub ohtu pakutava teenuse kvaliteet kui hiljem ei suudeta madala hinnaga lubatud mahus ja kvaliteediga teenust osutada."

Delfi kirjutas esmaspäeval, et sel aastal on oodata turvaturul mitut suurhanget. Teiste seas korraldab hanke Eesti Energia hanke kontserni kuuluvate ettevõtete Elektrijaamad AS-i, Õlitööstuse AS-i ja Kaevandused AS-i turvateenuse osutaja leidmiseks.