Eesti ravimimagnaadi tehing Leedus paneb taas kukalt kratsima

 (5)
Eesti ravimimagnaadi tehing Leedus paneb taas kukalt kratsima
Leedu lippFoto: Petras Malukas, AFP

Suurärimees Margus Linnamäele kuuluv Eesti Meedia müüb ühe oma Leedu allüksuse JSC Vertical Media ja tõenäoliselt on selle põhjuseks ettevõtte soov vältida konkurentsiameti tähelepanu.

JSC Vertical Mediale kuuluvad menukas automüügiveeb Autogidas ja kinnisvaraportaal DomoPlius.

Eesti Meedia müüb portaalide haldusfirma Cameron G. Greavesile, kes on kirjastaja (Žurnalų Leidybos Grupė) ŽLG suurim osanik.

Kuigi võiks jääda mulje nagu Eesti Meedia loobub kuulutusteärist Leedus, siis varasemalt kirjutatu tekitab selles osas tõsiseid kahtlusi.

Eesti Meedia müüs 2014. aasta detsembris maha suurema osa oma senisest Leedu-ärist, ajakirjade kirjastuse ŽLG. Ostjaks oli Hollandi ettevõte STAK Kemplake. Kas nende ettevõtete üle omab võimu Eesti Meedia, võib vaid kahtlustada.

Eesti Ekspress kirjutas mullu jaanuaris Linnamäe Leedu-äride kohta järgnevat:

“Et vältida Leedu konkurentsiameti menetlust, müüs Eesti Meedia oma Leedu äri ühele Hollandi „kehale“. Hollandi „keha“ komandeeris Leedu meediaäri juhtima Laurens Rinkesi ja Hans Fraatsi, kes on Margus Linnamäe kauaaegse usaldusisiku Aare Kuristi praegused kolleegid. Kuristiga on otseselt seotud ka kolmas Leedu meediaäri värske juht Cameron Geoffrey Greaves, nad töötasid aastaid õlg-õla kõrval PWCs. Kas usute selliseid kokkusattumusi?”