Eesti-siseste kirjade saatmine moodustab vaid 2,6% Omniva ärituludest

 (1)
Omniva uus maja
Omniva uus majaFoto: Martin Dremljuga

Eestis on kirjade saatmine jätkuvalt langustrendis, kuid pakiäri näitab kasvu, teatas Omniva.

E-kaubanduse areng kasvatab kiiresti pakiautomaatidega saadetud pakkide arvu, kirjade arv seevastu väheneb oodatust kiiremini, selgub Omniva poolaasta majandustulemustest.

2015. aasta esimese kuue kuuga kasvasid Omniva poolt Baltikumis edastatud pakkide mahud 10%. Suurimat kasvu näitas pakiautomaatidega saadetud pakkide arv, mis kasvas ligi 50%. Kuna nõudlus pakiautomaatide järele on kasvav, võttis Omniva tänavu taas ette pakiautomaatide võrgustiku laiendamise Eestis ning Lätis. Omnival on Baltikumis kokku 194 pakiautomaati, millest 104 asuvad Eestis, 46 Lätis ja 44 Leedus. See teeb ettevõttest suurima pakiautomaaditeenust pakkuv ettevõte Baltikumis.

Samal ajal vähenes siseriiklike kirjade arv 16%. Kirjateenusest ligi 86% moodustavad ettevõtete ja asutuste poolt saadetavad arved ja teatised, mis liiguvad järjest rohkem elektroonilistesse kanalitesse. Universaalse siseriikliku kirjateenuse maht vähenes tänavu kuue kuuga 18% ning teenuse tulud moodustasid 2,6% kontserni ärituludest.

Reklaamteenuse mahud kasvasid võrreldes mullu sama ajaga 13%, mida toetasid ka Riigikogu valimised märtsis. Kiiresti kasvavad ka Omniva vahendatavate e-arvete mahud. Müügiarvete mahud on kasvanud üle 100% ning ostuarvete mahud ligi 30%.

Omniva äritulud kasvasid aastaga 19%, 34 miljonile eurole ja puhaskasumiks kujunes 800 000 eurot.

Omniva kontserni kuuluvad emaettevõttena AS Eesti Post ning tütarettevõtetena AS Maksekeskus, Leedus asuv tütarettevõte UAB Omniva LT ning Lätis asuv SIA Omniva