Eesti suurtöösturite lennufirma probleemid Rootsis süvenevad

 (4)
Aviesi reisilennuk
Aviesi Jetstream31-tüüpi reisilennuk nimega Tooru, FOTO: Joosep Martinson / AS Avies Foto: DELFI

Viru Keemia Grupi suuromanikule Priit Piilmannile, piimatöösturile Oliver Kruudale ja ettevõtja Allan Sollile kuuluv lennufirma Avies on sattunud Rootsis mitme intsidendiga seoses uurimise ja ametiühingute ning konkurentide kriitika alla.

Svenska Dagbladet kirjutas, et lennundusamet uurib mitmeid Aviesiga Rootsis toimunud intsidenti. Neist ühes ei suutnud lennufirma Pajalas lennurajal püsida ning teine puudutab tehnilisi puudusi.

Rootsi lennufirma Svenska Direktflyg lõpetas juba novembri alguses koostöö Aviesega ja märkis pressiteates, et Eesti lennufirma töös esineb puudusi.

Euroopa pilootide ühendus ECA on samuti rootslaste Aviese vastase kriitikaga liitunud. Rootsi pilootide ühenduse esimees Martin Lindgren juhib oma järsus kirjas tähelepanu tõsistele puudujääkidele lennufirma ohutuses ning kinnitab, et on näinud meilivahetust, kus pilootidel on palutud tehnilisi rikkeid eirata.

„Kas tõesti peab toimuma tõsine õnnetus, enne kui midagi ette võetakse,“ küsib Lindgren.

Aviesi juht Allan Soll ütles ERR-i uudisteportaalile, et Rootsis on käimas praegu uus riigihangete voor, mille käigus on palju emotsioone üles köetud.