Eesti teeb ajalugu: Uberi äpp hakkab uuel aastal automaatselt infot juhtide teenistuse kohta maksuametile saatma

 (61)
Uber Eestis
Uber EestisFoto: Eero Vabamägi

Eesti maksuamet ja Uber hakkavad detsembris koos testima kogu maailmas ainulaadset koostööd, mille käigus edastab Uberi äpp automaatselt info juhtide teenistuse kohta maksuametile, kes omakorda saab selle automaatselt juhtide tuludeklaratsiooni kanda.

Viimased kuud on maksuamet ja Uber tegelenud küsimusega, kuidas täpselt Uberi-juhtide maksustamise protsess välja peaks nägema ning nüüdseks on nad jõudnud nii kaugele, et maksuameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul peaks detsembri teises pooles algama andmete edastamise katsetused, kirjutab Geenius.ee.

See, et mõni äpp otse edastab andmeid maksuametile, kes omakorda saab selle info põhjal tuludeklaratsioone eeltäita, on maailma kontekstis täiesti unikaalne nähtus. Seni on pigem olnud küsimus, kas jagamismajanduse ettevõtetest nagu Uber, Airbnb ja teised riigile üldse maksutulu tekib ning kuidas riik selle inimestelt kätte peaks saama. Just sellel põhjusel on paljude riikide maksuametid suhtunud ka Uberisse üsna negatiivselt ning Uber tuli Eestisse juba veidi vastava eelarvamusega.

“Nad tulid valmistuma sõjaks, aga me tegime ettepaneku, et mõtleme juhtide peale,” ütleb Veermäe. "Mõtleks selle peale, miks nad ei taha maksta. Üks asi on see, et alati on mingi arvepidamine, me võiks teha selle asja lihtsaks."

Loe pikemalt Geeniusest.