Eesti tutvustab maailmanäitusel itaallastele rukist

 (2)
Rukkipäevad Expol
Rukkipäevad ExpolFoto: Andreas Kajastu, EAS

Itaalias Milanos EXPO Eesti paviljonis toimuvad 5.augustini rukkipäevad, kus tutvustatakse Eesti rukkikasvatuse ajalugu, rukkitooteid ning küpsetatakse ehtsat rukkileiba.

„Eesmärgiks on tutvustada rukist kui väärtuslikku toitainete allikat ning tähistada ka Sangaste rukki 140. sünniaastapäeva,“ ütles Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild.

EXPO projektijuhi Andres Kase sõnul avatakse rukkipäevad Eesti rukki seminariga. „Üritus aitab väärtustada Eesti rukki kui rahvusvilja olulisust ja tähtsust Eesti rahvale läbi sajandite. Seminar on ka oluline Eesti rukki kasutusviiside ja rukkist valmistavate toodete tutvustamiseks ning väikeettevõtluse edendamisele kaasaaitamiseks,“ selgitas Kask.

Kolmel päeval toimub kaksteist seminari, kus antakse ülevaade rukkikasvatuse ajaloost ning hetkeseisust, pakutakse degusteerimiseks erinevaid rukkitooteid ning Eesti Põllumajandusmuuseum küpsetab kohapeal ka leiba.

Paviljoni külastajatel on võimalus osaleda lauamängus „Kuidas valmib leib?“ ja saada osa näitusest „Leib on talu peremees“ ja "Mitmekülgne rukis - toit ja keelekaste eestlase laual".

See aasta on kuulutatud Rukkiaastaks, mille keskpunktis on leivavili rukis, et väärtustada ja tähistada Eestis aretatud rukkisordi “Sangaste” aretajat krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi 170. sünniaastapäeva ning rukkisordi “Sangaste” 140. sünnipäeva. Teadaolevalt on talirukis “Sangaste” vanim rukkisort maailmas, mis siiani tootmises. “Sangaste” rukki seemet säilitatakse maailma geenipangas. 1893 saavutas “Sangaste” rukis esimese auhinna Chicagos toimunud maailmanäitusel.

Rukkipäevi Milanos Eesti paviljonis korraldab Eesti Põllumajandusmuuseum koostöös Põllumajandusministeeriumi, Eesti Rukkiseltsi, Sangaste Rukkiküla ja EASiga.

Target Ärileht