Eesti tuuleelektritootja avas oma Baltikumi suurima tuulepargi

 (9)
Šiluete, Nelja Energia
Šiluete, Nelja EnergiaFoto: Nelja Energia

Nelja Energia alustas elektri tootmist oma Baltikumi suurimas tuulepargis. Šilute tuulepark asub Edela-Leedus ja koosneb 24-st 2,5 MW tuulikust koguvõimsusega 60 MW. See moodustab Leedu tuuleenergia koguvõimsusest 12 protsenti.

Šilute tuulepargi ehitus algas 2015 aasta alguses pärast edukat osalemist uute elektri tootmisvõimsuste vähempakkumisel, mis võideti kui madalaima energia hinnaga pakkuja.

"Kõik ehitus- ja elektritööd on nüüdseks lõpetatud ning oleme tuuleparki lülitamas tuulik tuuliku järel elektrivõrku," kommenteeris UAB 4energia direktor Tadas Navickas. Tema sõnul on Šilute tuulepargi koguinvesteeringu suuruseks üle 100 miljoni euro.

Šilute tuulepargi prognoositav aastane elektritoodang on 230 GWh, mis Nelja Energia grupi juhatuse esimehe Martin Kruusi sõnul on märkimisväärne edasiminek. "Šilute tuulepargis on Baltikumi ühed parimaid tuuleolud. See koos suuremate rootorite ja kõrgemate tornidega ehk uue põlvkonna tuulikutega võimaldab võrreldes eelmise põlvkonna tehnoloogiaga toota ligi poole rohkem elektrit," märkis Kruus. Šilute tuulepargi tuulikute masti kõrgus on 110 meetrit ning rootori läbimõõt 120 meetrit.

Nelja Energia on tuuleenergia tootja ja arendaja. Nelja Energia värskeimad projektid on 60 MW Leedu Šilute tuulepark koguinvesteeringuga üle 100 iljoni euro, koostootmisjaam ja pelletitehas Lätis koguinvesteeringuga 30 miljonit eurot ja Tooma tuulepargi 7,05 MW laiendus Eestis, mille koguinvesteering on 11,5 miljonit eurot.