Eestisse laieneda kavatsev Uber sai Saksamaal valusa hoobi

 (22)
Uber
UberReuters/Scanpix

Täna otsustas Frankfurdi regionaalne kohus, et taksoteenuseid vahendav Uber rikub seadust ning kehtestas populaarsele teenusele üleriigilise keelu.

Saksamaa taksoteenuste ühing Taxi Deutschland on võidelnud kohtus Uberi vastu alates eelmise aasta augustist, vahendas CNNMoney.

Taxi Deutschland vaidlustas, et taksojuhte ja reisijaid mobiiliäpi kaudu ühendav teenus Uberpop on ebaseaduslik ning ebaturvaline, kuna nende autojuhid ei ole professionaalid.

„Me oleme rahul, et täna pääses õiglus võidule,“ märkis ühingu juht Dieter Schlenker. „Taaskord otsustas kohus, et Uberi ärimudel on rajatud seaduserikkumisele,“ lisas ta.

Uber teatas, et respekteerib Saksamaa seadust, kuid ootab kohtu selgitusi. Ettevõte plaanib otsuse edasi kaevata.

Uber lisas oma teates, et keeld kujutab endast Euroopa Liidu õiguse valguses fundamentaalset rikkumist. Firma märkis, et keeld ei mõjuta nende UberBlack ja UberTaxi teenuseid, kuna need kasutavad professionaalseid autojuhte.

See pole esimene kord Uberil kohtus käia. Taksoteenuste ühingud on nii Prantsusmaal, Hispaanias kui ka Hollandis üritanud kohtu kaudu piirata San Franciscos baseeruva firma laienemist Euroopas.