Eestitki külastanud kruiisilaev võib koroonaviiruse tõttu karantiini minna

 (20)
Saksa kruiisilaev Aida Aura
Saksa kruiisilaev Aida AuraFoto: imago stock&people via www.imago-images.de, imago images/Stephan Görlich/Scanpix

Saksa kruiisilaev Aida Aura, mis mullu sügisel ka Eestit külastas, seisab eile keskpäevast Norras Haugesundi sadamas, oodatest otsust, kas laev, mille pardal on 1200 inimest, pannakse koroonaviiruse tõttu karantiini.

Norras Haugesundi sadamas seisev laev ootab karantiiniotsust seetõttu, et kahel reisijal tekkisid koroonaviiruse sümptomid, kirjutab Norra rahvusringhäälingu (NRK) uudisteportaal. Hetkel oodatakse nende reisijate viirusproovide tulemusi. Praegu on nad teistest reisijatest eraldatud ja oma kajutites karantiinis.

Kui peaks juhtuma, et nende proovide tulemused on positiivsed, siis võib ähvardada laeva, mille pardal on 1200 reisijat, karantiini panek. Oslo ülikooli professori Erik Røsægi sõnul võib kohalik linnavalitsus keelata reisijatel laevalt lahkuda.

Norra terviseameti juhi Bjørn Guldvogi sõnul ootavad nad hetkel Saksa kruiisilaeva reisijate viirusproovide tulemusi. „Loomulikult on see kohaliku omavalitsuse otsustada, kuidas nad selle olukorra lahendavad, aga me oleme valmis neid igal moel toetama,” märkis ta täna pealelõunal toimunud pressikonverentsil.

Ühtlasi märkis ta, et isegi proovide positiivsete tulemuste korral ei ole veel kindel, et laev pannakse karantiini, kuna pikas perspektiivis ei pruugi see olla kõige mõistlikum lahendus. Üheks võimalikuks varandiks on meditsiinipersonali suurendamine laeval, et laev saaks jätkata tagasiteed. „Me kaalume kõiki alternatiive,” kinnitas ta.

Norras olev Saksa kruiisilaev on ka Eestit külastanud. Viimati oli see möödunud aasta sügisel, kui Aida Aura oli 19. oktoobril viimane kruiisilaev, mis suvehooaja lõpus Tallinnas sildus ja tõi Eesti pealinna 1250 turisti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!