Eestlased on hakanud välismaale müüdud Eesti vanavara tagasi ostma

 (12)
Lavassaare vanavara laat
Lavassaare vanavara laat Foto: Ago Tammik

Möödas on ajad, mil Eesti vanavara odava raha eest välismaale müüdi. Kuna kodumaal hinnatakse neid enim, siis nüüd jõuab piiri taha viidud kaup ringiga siia tagasi, kirjutab ERR.

Kui 30 aasta eest olid paljud sunnitud majanduslikel põhjustel vanavara maha müüma, siis nüüd käivad eestlased Euroopas ning ostavad toona piiri taha müüdu tagasi, sest Eestis väärtustakse seda märksa enam, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eesti kraami enam välja küll ei viida kuskile maailma, praegu tuleb Eesti kraam maailmast tagasi. Ükskõik, internetioksjonid, igasugused oksjonid, kõik Eesti kunst, kultuuriesemed, kõik asjad, mis on Eestiga seotud, tulevad Eestisse tagasi," selgitas vanavara müüja Raivo Peekmann.

Peekmann ise on põhjanaabrite antiigiladudest ja messidelt leidnud üksjagu Eesti tarbekunsti, mida omal ajal Soome kingiks viidi või mida siit suveniiridena kaasa osteti. Olgu nendeks siis omaaegse Tallinna ehituskeraamiktehase, kunstikombinaat ARS-i või Tarbeklaasi kunstnike looming. Näiteks Nõukogude Eesti klaasikunstnike tööd võivad tänapäeval maksta sadu eurosid.

Loe pikemalt ERRist.