Eestlased töötavad 12% enam kui soomlased ja 16% rohkem kui rootslased

 (47)
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Foto: Mikk Mihkel Vaabel

OECD kogutud andmed reelaselt tehtud töötundide arvu kohta aastas näitavad, et eestlased teevad aastas keskmiselt 1868 töötundi.

Seega töötavad eestlased 5% rohkem kui ameeriklased, 12% enam kui britid ning soomlased ja koguni 16% rohkem kui rootslased, vahendas CV Keskus.

Tänavu kevadel alustati aga Rootsi avalikus sektoris 6-tunnise tööpäeva testimist, kus riigi suuruselt teises linnas Gothenburg’s otsustati täispalgaga lubada oma töötajatel töötada just 6 tundi päevas.

Peale aastast testperioodi tehakse tulemustest kokkuvõtte, et näha, kas lühema tööpäevaga töötajate efektiivsus on kuidagi muutunud.

CV Keskus viis hiljuti läbi küsitluse enam kui 1750 töötaja ning tööotsija seas, millest selgus, et 48% sooviksid töötada mitte enam kui 6-7 tundi päevas. 10% vastanutest saaks aga hakkama 4-5 töötunniga päevas ning 4% veelgi vähemaga. Eestlaste tahet tööd rügada näitas aga fakt, et koguni 38% vastanutest on nõus töötama ka üle 8 tunni päevas.

Eestlased on tuntud oma suure töötahte poolest, kuid ehk peitub meie töötajate motivatsiooni tõstmise saladus hoopiski lühemas tööpäevas?