Eestlaste suurtehing: suurim 3D printerite tootja ostab 100 miljoni dollari eest GrabCADi

 (85)
Uudist täiendatakse!
Eestlaste suurtehing: suurim 3D printerite tootja ostab 100 miljoni dollari eest GrabCADi
Hardi MeybaumFoto: GrabCAD

3D printimise gigant Stratasys ostab 100 miljoni dollari eest ära 2011. aastal Londoni startup ettevõtete konkursi Seedcamp kolme üldvõitja hulka valitud Eesti investorite virtuaalse inseneribüroo GrabCAD.

Täna allkirjastasid Eesti start-up GrabCAD ning maailma juhtiv 3D printerite ja printimislahenduste tootja Stratasys lepingu GrabCAD’i ostuks. Tehing toimub rahas. Tehnoloogiablogi Techcrunch.com kirjutab oma allikale viidates, et jutt käib üheksakohalisest summast ja on umbes 100 miljoni dollari ringis.

Ostu-müügi tehing viiakse lõpule eeldatavasti septembri lõpus, pärast seda liigub GrabCAD’i tegevus Stratasys Global Products and Technology Group’i alla. GrabCAD’i kaaslooja ning tegevjuht Hardi Meybaum jätkab ettevõtte juhtimist grupi siseselt.

Tehinguga loodab Stratasys pakkuda oma klientidele täiustatud koostöölahendusi ja tööriistu ennekõike 3D CAD’i kontekstis. GrabCAD Workbench tööriista lisandumine Stratasyse pakutavate teenuste hulka annab võimaluse edendada kommunikatsiooni ning 3D printimisprotsessi kasutuslihtsust, ühtlasi arendada lahendusi ja kasvatada kasutajate kogukondi.

“GrabCAD loodi ideega tuua kokku kogu maailma insenerid ja aidata neil teha koostööd, et tuua turule kiiremini veelgi paremaid tooteid,” ütles GrabCAD’i tegevjuht Hardi Meybaum. “Ühendades jõud Stratasysega, turuliidriga 3D printimises on meil võimalik laiendada disainivaldkonnas ühe maailma põnevaima ning innovaatilisema tehnoloogia haaret. Stratasys on kasvava kliendibaasi ning rahvusvahelise haardega ettevõte, mis suudab klientidele üle kogu maailma pakkuda uusi ja huvitavaid lahendusi,” lisas ta.

“Stratasys saab GrabCAD’i lisandumisega juurde juhtiva pilvepõhise koostööplatvormi inseneridele, mis võimaldab hallata, jagada ja kuvada CAD faile,” märkis Stratasyse tegevjuht David Reis.

“Me usume, et suurendades 3D CAD failide kättesaadavust ja koostööd, suudame me kiirendada 3D printimislahenduste ja Stratasyse teiste toodete kasutuselevõttu. Koos GrabCAD’iga suudame kiirendada innovatsiooni ning pakkuda suurenevale 3D printimislahenduste kliendibaasile lisandväärtust. Me oleme põnevil ning meil on hea meel tervitada GrabCAD'i kogukonda Stratasyse perekonnas,” rääkis Reis.

2010. aastal loodud GrabCAD on teerajaja inseneridele suunatud CAD’i tarkvara arendamises ning teinud inseneridele üle kogu maailma kättesaadavaks pilves baseeruvad 3D CAD’i koostöölahendused ning tööriistad. GrabCAD’il on rohkem kui 1.5 miljonit kasutajat, kel on ligipääs avalikule CAD failide kogule ning võimalus olla ühenduses inseneridega üle kogu maailma.