EfTEN ostis kaks Kaunase südalinnas asuvat keskust. Ühes toimetab ka IKEA

 (1)
River Mall Kaunases
River Mall KaunasesFoto: erakogu

EfTEN Capital AS-i hallatav EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Kaunases kaks objekti, ostukeskuse River Mall ning ärikeskuse River Hall.

Tehingut finantseeris Swedbank ning ostjat nõustas tehingu läbiviimisel Advokaadibüroo FORT. Tehing on lõpule viidud ja selle hind ei kuulu osapoolte kokkuleppel avaldamisele. Müüjat nõustas tehingu juures kinnisvara konsultatsioonifirma Newsec.

Mõlemad keskused müüs UAB SIRIN Development, mis on arendanud üle 300 000 ruutmeetri äri- ja tööstuskinnisvara Leedus, Lätis ja Venemaal. Ettevõte näitab praegu kiiret kasvu ning kavatseb 2019. aasta jooksul investeerida 100 miljonit eurot logistikaparkidesse Balti riikides, Venemaal ja Rumeenias.

EfTEN Real Estate Fund 4 ostetud objektid on nende otstarvet silmas pidades heas asukohas: omandatud büroo- ja kaubanduspinnad asuvad linnasüdames, Kaunase vanalinna lähedal ning linna ühel peatänaval Jonavosel, Nerise jõe lähistel kiiresti arenevas äripiirkonnas.

River Hall

Baltimaade suurima ärikinnisvara fondivalitseja EfTEN Capital ASi tegevjuht Viljar Arakas ütles, et Kaunase ärikinnisvara turg areneb kiiresti ning see saab pakkuda institutsionaalsele kapitalile kõrge kvaliteediga atraktiivseid objekte.

„Kaunas on Balti riikide suuruselt neljas linn ning usume selle väljavaadetesse. Kaunase ärikinnisvara hinna ja kvaliteedi suhe on üks piirkonna parimaid,“ sõnas Arakas.

Seotud lood:

River Mall on kaasaegne ostukeskus, mille pindala on 11 280 ruutmeetrit. Keskuses on 29 rentnikku: Maxima, IKEA, Topo centras ja mitmed teised. River Hall on 8680-ruutmeetrine ärikeskus, kus asub seitse rentnikku. A-klassi ärikeskuse River Hall peamised rentnikud on IT-ettevõtted Hostinger, Oracle ja Juvare.

„Meil on hea meel, et suutsime halli tööstuspiirkonna muuta atraktiivseks investeerimisobjektiks, mida EfTEN Capital hindas. Meie äris on igal projektil algus ja lõpp ning tehing ei tähenda sugugi seda, et lahkume Kaunasest – hoopis vastupidi. Oleme tulemustega rahul ning praegu arendame Kaunase Logistikakeskust Martinavose tänaval,“ ütles SIRIN Developmenti juht Laurynas Kuzavas.

River Hall

Viljar Arakase sõnul sobivad River Hall ja River Mall suurepäraselt EfTENi investeerimisstrateegiaga. "Kasvav Kaunase kinnisvaraturg, äärmiselt atraktiivne asukoht, ostu- ja ärikeskuse tipprentnikud, kvaliteetsed hooned, professionaalne arendaja ja kinnisvarahaldus olid peamised tegurid, mis viisid investeerimisotsuseni,“ rääkis ta.

EfTEN Capital AS on 2008. aastal asutatud ning tänaseks Baltikumi suurima hallatavate varade mahuga ärikinnisvarale keskenduv varavalitsemise ettevõte, kelle valitseda on neli investeerimisfondi ning privaatportfellid.

Grupi ettevõtete valitsemise alla kuulub kokku 45 ärihoonet Eestis, Lätis ja Leedus, milles tegutseb üle 1 300 üürniku ning mille kogu turuväärtus on 750 miljonit eurot. EfTEN Capital AS omab alternatiivse fondivalitseja litsentsi ning kuulub Finantsinspektsiooni järelevalve alla.