EfTEN ostis Riias oma esimese objekti


Viljar Arakas
Viljar Arakas annab intervjuu Eesti PäevaleheleFoto: Tanel Meos

EfTEN Kinnisvarafond ostis Riias kontorihoone, mis on fondi esimene ost Riias ning teine Lätis.

EfTEN Capitali tegevjuhi Viljar Arakase sõnul on ostetud büroohoonel fondi seisukohast suur potentsiaal.

„Hoone asukoht on väga hea – see paikneb Riia ühes töiseimas piirkonnas. Hoone ise on plaanis lähiajal lõpuni renoveerida ning välja ehitada lisakorrused. Ruutmeetri hind oli asukohta arvestades meie hinnangul soodne ning näeme sellel hoonel meie portfellis suurt potentsiaali,“ märkis Arakas.

Tegemist on endise tööstushoonega, mis on ümber ehitatud büroohooneks. Suletud netopinda on 4160 ruutmeetrit, sellest rendipinda 3700 ruutmeetrit. Hoonel on kaks ankurüürnikku: Läti riiklik muusikakool ja AgeCom reklaamiagentuur, lisaks jõu- ja spordisaal.

Aadressil Stabu 10/4 asuva hoone müüja on SIA Ektornet Commercial Latvia, tehingu hind poolte kokkuleppel avalikustamisele ei kuulu. Tehingu finantseerijaks on SEB Latvia.

SEB Läti kinnisvara rahastamise juht Viktor Bolbat märkis, et investorid tunnevad praegu kõige suuremat huvi just kommertspindade ja büroohoonete vastu. “Hooneid nagu Stabu 10/4 on turul väga vähe. EfTEN Capitali investeeringutega saab sellest A-klassi büroohoone, mis suurendab kvaliteetse kontoripinna saadavust Riias,” rääkis ta.

Seotud lood:

EfTEN Capitali investeeringuid Lätis haldab EfTEN Capital SIA, mis on Newcom SIA ja AS EfTEN Capitali tütarfirma. SIA Newcomi suurosanik on Läti edukas kinnisvaraärimees Viktors Savins.

Eften sisenes Läti turule tänavu märtsis, kui EfTEN Kinnisvarafond ostis Riia lähistel Jelgavas kinnistu, kuhu on plaanis rajada kaubanduskeskus, mille ankurrentnikuks on RIMI. Jelgava RIMI ehitustööd algavad augustis 2013.

Stabu 10/4 büroohoone omandamisega on EfTEN Kinnisvarafondi portfellis nüüd kokku 17 objekti Eestis, Lätis ja Leedus rendipinna kogupindalaga 108 000 ruutmeetrit, mis jaguneb büroo-, teenindus-, majutus-, müügi- ja laopindade ning avaliku sektori kasutuses oleva kinnisvara vahel.

EfTEN Kinnisvarafond on fondivalitseja EfTEN Capitali poolt 2008. aastal asutatud ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond. Fondi suurus on 120 miljonit eurot.