Eften tegi esimese investeeringu


Eesti ettevõtjate poolt hiljuti asutatud kinnisvarainvesteeringute firma EfTEN Capital ostis esimese investeeringuna Võrus asuva K-Rauta ehitusmaterjalide poe hoone ning otsib ettevõtte juhi Viljar Arakase sõnul uusi sobilikke investeerimisobjekte.

„Loodetavasti saadab see tehing Eesti turule signaali, et heade objektide postiindeks ei pea tingimata algama 1-ga ja et me oleme avatud kõikjal Eestis paiknevatele rahavooga ärikinnisvara pakkumistele,“ ütles Arakas ettevõtte teates.
Ettevõte on huvitatud investeerimisest hästi töötavasse ja lepingutega kaetud ärikinnisvarasse nagu bürood, laohooned, kaubanduspinnad ja hotellid.

EfTEN Capitali asutajateks on Hoiupanga ülesehitaja Olari Taal, Arco Vara asutaja Arti Arakas, puidutöötlusfirma Sylvesteri üks asutajaid Peeter Mänd, kinnisvaraettevõtja Olav Miil, tarkvarafirma Helmes looja Jaan Pillesaar ja Hansapanga üks asutajatest Hannes Tamjärv, kes on ka EfTEN Capitali nõukogu esimees.

Mais asutatud ettevõte plaanis esialgseks omakapitali investeeringute mahuks 300 miljonit krooni.
Aktsiaselts hakkab juhtimislepingu alusel juhtima samaaegselt asutatud EfTEN Kinnisvara AS investeeringuid, mis hakkab haldama erinevaid soetatavaid kinnisvaraobjekte.