Ehitusjärgus elumaju üha enam müügis

 (5)
Ehitusjärgus elumaju üha enam müügis
Foto: Ilmar Saabas

Uuselamute arendajad oma arendustegevuse praeguseks praktiliselt peatanud. Praeguseks ajaks valmis ehitatud esmaturul olevate majade müügihindu on mitmel pool alandatud, kohati on hinnalangus olnud suurem kui 30 protsenti.

Kuna Tallinnas paiknevate elamute hinnad ei ole enamikule ostjaskonnast jõukohased, on ostjad suunanud pilgud Tallinnast ca 30-40 kilomeetrit raadiuses asuvate piirkondade poole, vahendab Arco Vara turuülevaade, kirjutab Äripäev.

Suvilat või vanemat elumaja soetades eelistatakse hoonet, mida on lihtne aastaringselt kasutusele võtta. Eelistatumad on piirkonnad, mis paiknevad suuremate asulate (näiteks Saku ja Saue) naabruses ning kus on hea infrastruktuur ja transpordiühendus Tallinnaga.

Tallinnast kaugemal kui 40 kilomeetrit asuvaid vanemaid elamuid soetatakse peamiselt eesmärgiga hooned kasutusele võtta hooajaliselt, suvitamiseks.

Seejuures on likviidsemad looduslikult eripärased kinnistud, näiteks ilus kõrghaljastusega, lähedal asuva veekoguga reljeefsed krundid. Vanemate (talu)hoonete hinnad sõltuvad eelkõige nende elamiseks kõlbulike pindade suurusest ja korrasolekust. Muud pinnad huvitavad praegust ostjat vähe.