Ehitusloa tingimuste rikkumise pärast peatatud Kakumäe jahisadama ehitamist lubati jätkata

 (7)
Ehitusloa tingimuste rikkumise pärast peatatud Kakumäe jahisadama ehitamist lubati jätkata
Kakumäe jahisadamFoto: Kakumäe Haven OÜ

Tallinna Linnavalitsus kooskõlastas Kakumäe jahisadama hüdrorajatiste muudatusprojekti, mille tulemusena saab Haven Kakumäe OÜ jätkata jahisadama rajamist.

Kakumäe Haven OÜ juhatuse esimehe Neeme Kaarma sõnul teeb arendaja kõik, mis võimalik, et ehitustegevus püsiks algses graafikus ja et piirkonna moodsaim jahisadam saaks avatud 2017. aasta maikuus, teatas projekti arendaja pressiteenistuse vahendusel.

„Muudatusprojekti kooskõlastamine oli hädavajalik, et tugevdada sadamakaisid sügistormide eel ja teostada parim võimalik sadamalahendus. Samuti soovime esimesel võimalusel alustada Nooda tee ehitusega, mis veel ootab ehitusloa väljastamist,“ sõnas Kaarma.

„Uue jahisadama rajamine muudab kogu piirkonna veelgi väärtuslikumaks ning loob Kakumäele ligi 200 uut töökohta. Jahisadam ja selle territooriumil pakutavad teenused võiksid olla kohalike elanike jaoks suurepärane võimalus vaba aja veetmiseks,“ oli Kaarma veendunud.

Haven Kakumäest kujuneb selle valmimisel Soome lahe ja Balti riikide kõige moodsam sadamataristu, mis pakub sadamateenuseid kuni 35 meetri pikkustele kuni 4-meetrise süvisega laevadele. Lisaks valmib talvehoiuks mõeldud mugav paadihotell.

Haven Kakumäe OÜ kavatseb Kakumäe poolsaarel asuva Haven Kakumäe ja selle ümbruse väljaarendamisse investeerida ligikaudu 100 miljonit eurot.

Esimeses etapis rajatakse uus juurdepääsutee (Nooda tee) ning rahvusvahelistele nõuetele vastav sadam, järgmises etapis aga elling ning sadamahoone nii jahtklubi, laste purjekooli, toitlustuskohtade kui ka teiste vaba aja veetmise võimaluste jaoks.

Seotud lood:

Ärileht kirjutas tänavu kevadel, et Tallinna linnaplaneerimise amet on 25. aprillil osaliselt peatada Haven Kakumäe ehitustööd, sest ametnikud tuvastasid projektis hulgaliselt arendaja tegevust, mida kehtestatud detailplaneering ja väljastatud ehitusluba ette ei näe.

Arendaja möönis toona, et sadama-ala ehitust on nad tõepoolest laiendanud, aga tahtlikult pole seadust rikkunud.