Ekspeaminister Rõivas kritiseerib Mart Laari personalipoliitikat Eesti Panga nõukogus

 (173)
Ekspeaminister Rõivas kritiseerib Mart Laari personalipoliitikat Eesti Panga nõukogus
Ekspress Meedia

Endine peaminister Taavi Rõivas kritseerib Mart Laari, kes Eesti Panga nõukogu esimehena kutsus keskerakondlase Jaanus Karilaiu panga nõukogusse.

"Hea Mart, Kui see uudis vastab tõele, on midagi väga valesti. Sul ei ole vaja kõigele koalitsioonist tulevale pimesi alla kirjutada, ole üle. Tahaks Sind ka tulevikus mäletada riigimehena, mida 1990ndate alguses kahtlemata olid. EestiPank väärib paremat," on Rõivas kirjutanud Twitterisse.

Ekspeaminister Rõivast ärritas Delfi eilne uudise, et Karilaiust on saamas panga nõukogu liige. Eesti Panga nõukogu liikmed nimetab riigikogu Eesti Panga nõukogu esimehe ettepanekul.

Eesti Panga praeguse nõukogu koosseisu volitused kestavad veebruarini.

"Ju siis parlamentaarse kontrolli tugevdamine pangandussektori üle on Eesti Panga nõukogu esimehele Mart Laarile avaldanud positiivset muljet. Suhtun ettepanekusse positiivselt, aga otsuse langetan siis, kui on õige hetk ning kindel teadmine, et nõukokku kuulumine ei pärsiks mu ülesandeid riigikogu liikmena ja erakonna aseesimehena," selgitas Karilaid.

"Laar on julguse säilitanud ning ei peida probleemide ees pead liiva alla. Jürgen Ligil on Laarilt palju õppida," leidis Karilaid.

Karilaid on viimasel ajal õiguskomisjonis palju tegelenud nii aastakümnetetaguse VEB-fondi teema kui Danske panga rahapesuga. Sellega seoses on ta sattunud korduvatesse sõnasõdadesse reformierakondlasest endise rahandusminister Ligiga.

Seotud lood:

"Kotkapilk VEB-fondile ja rahapesu probleemile on meie parema tuleviku huvides. Tunnustan, et Laar seda mõistab," kiitis Karilaid.

Kevadel kinnitas riigikogu koalitsiooni häältega Laari uueks ametiajaks Eesti Panga nõukogu esimeheks.