Ekspert: nõrgem euro aitab piirkonna majandust tõsta

 (14)
raha
AFP/Scanpix

Mandatum Life Baltikumi investeeringute juhi Paul Lukka sõnul võib oodata, et 10 protsendiline euro kursilangus aitab tõsta 1 protsendi ulatuses euroala majandust.

Lukka hinnangul võib peale mai ja juuni nõrka tsüklit turgudel oodata riskivalmiduse kasvu, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Arvame, et analüütikute ootused ettevõtete kasumite osas ei ole liiga optimistlikud ning seetõttu oleme oma investeeringute osakaalu suurendanud. Sulgesime kasumlikult teatud USA investeeringud ning vabanenud raha oleme suunanud Euroopa aktsiatesse,“ lisas ta.

„Euroopa riikide suured eelarve kärped aeglustavad euroala majanduskasvu hinnanguliselt 0,6 protsenti, kuid seda tasakaalustab nõrgenenud euro ja ülimadalad intressimäärad. Panustame jätkuvalt arenevatele turgudele ning otsime Euroopa ja USA aktsiaturgudelt ettevõtteid, mille peamine käive ja kasum tuleb BRIC-riikidest,“ rääkis Lukka.

Mandatum Life eksperdid usuvad, et USA ja Euroopa peamised intressimäärad ei tõuse enne 2011 aasta lõppu või 2012 aasta algust ning inflatsiooni jätkuvalt madal ning aasta lõpuks võib eeldada 0 protsendilist või miinus märgiga inflatsiooni. Seega puudub inflatsioonisurve, mis sunniks keskpanku intresse kergitama.