Ekspert: nõrgem euro aitab piirkonna majandust tõsta

 (1)

Mandatum Life Baltikumi investeeringute juhi Paul Lukka sõnul võib oodata, et 10 protsendiline euro kursilangus aitab tõsta 1 protsendi ulatuses euroala majandust.

Lukka hinnangul võib peale mai ja juuni nõrka tsüklit turgudel oodata riskivalmiduse kasvu.

“Arvame, et analüütikute ootused ettevõtete kasumite osas ei ole liiga optimistlikud ning seetõttu oleme oma investeeringute osakaalu suurendanud. Sulgesime kasumlikult teatud USA investeeringud ning vabanenud raha oleme suunanud Euroopa aktsiatesse,“ lisas ta.

„Euroopa riikide suured eelarve kärped aeglustavad euroala majanduskasvu hinnanguliselt 0,6 protsenti, kuid seda tasakaalustab nõrgenenud euro ja ülimadalad intressimäärad. Panustame jätkuvalt arenevatele turgudele ning otsime Euroopa ja USA aktsiaturgudelt ettevõtteid, mille peamine käive ja kasum tuleb BRIC-riikidest,“ rääkis Lukka.

Mandatum Life eksperdid usuvad, et USA ja Euroopa peamised intressimäärad ei tõuse enne 2011 aasta lõppu või 2012 aasta algust ning inflatsiooni jätkuvalt madal ning aasta lõpuks võib eeldada 0 protsendilist või miinus märgiga inflatsiooni. Seega puudub inflatsioonisurve, mis sunniks keskpanku intresse kergitama.

Mandatum Life teatas, et nad vähendasid riigivõlakirjade hulka oma portfellis ning oleme juurde ostmas ettevõtete võlakirju. Eriti atraktiivseteks peetakse puidu-ja paberitööstuse ettevõtteid UPM ja Stora Enso ning Poola viie aastane riigivõlakirja.

Investeerimiseksperdid teatasid, et toiduainetest on maailma turul langenud nisu hind 18 protsenti ning suhkru hind lausa 48 protsenti. Seega tasub suhkru hinna liikumist edaspidigi tähelepanu alla hoida, et tabada võimalikku investeeringuks sobilikku sisenemiskohta.