Ekspert soovitab elamutele energiaauditit

 (6)
Ekspert soovitab elamutele energiaauditit
Et talvel maja soe püsiks, peab selle korralikult soojustamaiStockphoto

AA Infra OÜ tegevjuhi Mati Tompi sõnul tekivad elamutes suurimad soojuskaod läbi ülemise otsa ehk lae, katuse või pööningu kaudu; seetõttu tuleks hoonetele teha energiaaudit.

Tomp rääkis "Terevisioonis", et kui maja pööning on soojustamata või seal on õhuke soojustuskiht, siis võivad küttekulud olla keskmisest mitu korda suuremad, vahendasid ERR-i Uudised. Eksperdi sõnul on olnud juhtumeid, kus pärast soojustust on küttekulud langenud 10 000 kroonilt 2000-le.

"Korterelamutel tuleb kõigepealt kindlasti küttesüsteemid üle vaadata. See annab kõige suurema säästu, sest fassaadi soojustamine on kulukas ja pika tasuvusperioodiga. Samuti oleks korterelamul soovitav teha energiaaudit," rääkis Tomp ja arvast, et fassaadi soojustamine oleks viimane meede.

Elamute valdajatel tuleks ka aknad üle vaadata, neid vajadusel tihendada ja eramutel tuleks soojustamisel kindlasti paigutada tuuletõkkeplaadid.

"Kui on vasarapea suurune auk, siis on ruutmeeter soojustust juba rivist väljas," selgitas Tomp, kes igapäevaselt kasutab majade soojustuse kontrollimiseks termograafiat.