Ekspert: Vopaki naftaterminalide müük on aasta üks olulisemaid tehinguid

 (1)
Sven Papp
Sven PappFoto: Andres Putting

Kuni viimase kümnendini oli vedelkütuste transiit Eesti terminalide jaoks tõeline kullasoon. Ligi kaks aastakümmet teeniti selle pealt miljardeid dollareid. Viimased aastad ei ole paraku selles valdkonnas nii säravad olnud, kommenteeris eile avalikuks saanud Vopak E.O.S. ostu Ellex Raidla partner Sven Papp.

“Seda enam on heameel, et Briti kapital on optimistlik selle valdkonna ja meie regiooni suhtes. Tegemist on kindlasti käesoleva aasta ühe suurema ja olulisema tehinguga, mis annab koos Blackstone'i hiidinvesteeringuga Luminor panka Eestile juurde nii globaalset tähelepanu kui globaalsete investeeringute eelistatud sihtkohale kui ka geopoliitilist kindlustunnet ja mõlemad on Eesti jaoks üliolulised," märkis Papp.

Royal Vopak N.V. ja Global Ports Investments PLC teatasid kolmapäeval, et müüsid sõltumatu naftatoodete terminalioperaatori Vopak E.O.S kõik aktsiad Abu Dhabi ettevõttele Liwathon. Logistikaettevõtte uueks nimeks sai sellega Liwathon E.O.S.

Tehingule eelnevalt oli Royal Vopak 2018. aasta augustis teatanud, et ettevõte kaalub mõnede terminalide müüki. Tehingu hinda pooled ei avalikusta.