Elektrikatkestused söövad Saaremaa eksportivate firmade mainet

 (1)
Elektrikatkestused söövad Saaremaa eksportivate firmade mainet
Foto: Irina Mägi

Viimase nädala jooksul neli päeva vooluta olnud puidutöötlemisfirma Sandla Puit juht Kalmer Põlluäär on tõsiselt mures ettevõtte tuleviku pärast, kuna tootmiskatkestused õõnestavad tellijate silmis tema usaldusväärsust.

Kalmer Põlluäär ei varjanud kibedust, mida tema hinge on külvanud viimased tormid ja nende põhjustatud voolukatkestused. “Täna ma pean Saksa kliendile hakkama selgitama, miks üks või teine asi on tegemata. See, mis siin juhtus, neid eriti ei huvita. Neil on oma kliendid, kes ootavad kaupa,” rääkis firmajuht eile päeval Saarte Häälele.

Juba homme ootab Põlluäär külla Hollandi klienti ja murrab pead, kuidas temale olukorda selgitada.

Pikk voolukatkestus oli ka maakonna suurima elektritarbija, kummidetaile tootva OÜ Merinvest Mullutu tehases. “Meil läheb elektri peale hulk raha ja kui seda ühel hetkel pole, siis on asjad sassis ja inimesed tuleb koju saata. See ei tee rõõmsaks,” ütles firma nõukogu esimees Enn Meri.

“Tunduvalt parem oleks, kui meil oleks vähem õhuliine. Saaremaal on tormid eriti sügisperioodil tavalised, siis kukub puu liinile, tihti just öösel, kui mehed on kodus. Siis tuleb need kohad üles otsida, mis pole sugugi kerge. Ma saan Elektrilevist aru, et nad ei saa iga põõsa taga hoida meest, mootorsaag käes. Aga natuke paremini saaks neid asju teha küll,” arvas Meri.

Loe pikemalt Saarte Häälest!

Ekspressi konverents 2020