Elektrilevi uuendas 2,4 miljoni euro eest kahte alajaama


Elekter
ElekterFoto: Siim Lõvi

Elektrilevi rekonstrueeris Lääne-Virumaa lõunapiirkonda elektriga varustavad Rakke ja Väike-Maarja alajaamasid kokku 2,4 miljoni euro eest.

Parema elektrivarustusega on nüüd piirkonna 8530 majapidamist ja ettevõtet. Väike-Maarja ja Rakke alajaamad varustavad elektriga peamiselt Väike-Maarja, Tamsalu ja Rakke valdade elanikke.

Rakke alajaam oli ehitatud 1959. aastal ja Väike-Maarja 1981. aastal. Mõlema alajaama puhul vajasid uuendamist jaotusseadmed. Lisaks seadmete paigaldamisele uuenes oluliselt ka alajaamade visuaalne pool ning kaasaegsed seadmed said asukoha värskelt valminud hoonetes.

„Vanad seadmed vajasid väljavahetamist ja kaasajastamist,“ põhjendas Elektrilevi mahukate investeeringute vajadust ehitusosakonna juhataja Kristo Külljastinen „Uued seadmed võimaldavad alajaama kaugelt juhtida ning tänu automaatika lahendustele rikkekohti kiiremini ja täpsemalt tuvastada,“ lisas Külljastinen.

Väike- Maarja alajaama ehitustöid tegi ABB AS ja Rakke alajaama uuendas AS Merko Ehitus Eesti.

Elektrilevi investeerib üle Eesti sel aastal liinide ja alajaamade uuendamisse ligikaudu 78 miljonit eurot. Lääne-Virumaa elektrivarustuse parandamiseks investeeritakse sel aastal 4,9 miljonit eurot.