Elektrilevi võrgus toimus mullu ligi 12 000 riket

 (1)
Eesti Energia Kadaka kontor
Elektrilevi lipp Kadaka tee büroohoone ees.Foto: Karin Kaljuläte

Möödunud aasta rikete koguarv 11 907 oli Elektrilevi võrgus kõigi aegade madalaim, tänavu esimesel poolaastal oli Elektrilevi võrgus 5560 riket, teatas ettevõte.

„Tänavuse esimese poolaasta tulemus annab lootust, et liigume plaanipäraselt vähenevas rikete trendis ning järjepidev võrgu automatiseerimine ja paljasjuhtmete vahetamine ilmastikukindla maa- ja õhukaabli vastu annab oodatud tulemusi,“ ütles Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend.

Võrguettevõte on sel aastal paigaldanud kokku 654 kilomeetrit ilmastikukindlat kaabelliini, mis muudab klientidele elektriühenduse töökindlamaks. 2019. aasta esimese poolaasta seisuga on 69% Elektrilevi võrgust ilmastikukindel.

„Kui vaadata selle aasta rikete statistikat, võib näha, et vaatamata aasta alguse paarile suuremale tormile on võrk rasketele ilmaoludele igati hästi vastu pidanud ja klientide jaoks töökindlamaks muutunud,“ rääkis Tiisvend.

Tema sõnul on Elektrilevi viimastel aastatel enim keskendunud kaabelliinide paigaldamisele hajapiirkondades, kus heitlik ilmastik mõjutab puude kukkumisulatuses liine kõige rohkem ja kliendid on seetõttu pidanud taluma enam ka elektrikatkestustest tingitud ebamugavusi. „Tänaseks on siin liinide uuendamisel 90% tööd juba tehtud ja saame rohkem investeeringuid suunata suurematele ülekandeliinidele ja ka linnavõrkudele, mis samuti kaasaegseid lahendusi vajavad,“ selgitas Tiisvend.

Seotud lood:

53% sel aastal tehtud elektrivõrgutöödest ei ole klientidele katkestust põhjustanud. Suur osa sellest on olnud võimalik tänu võrgu ümberjuhtimisele ehk teisisõnu hooldust vajav liinilõik on välja lülitatud ja samal ajal tagab katkematu elektriühenduse klientidele mõni teine liini osa. Samal ajal kasvab ka pingealuste ehk selliste tööde maht, kus töid tehakse spetsiaalseid töövõtteid kasutades väljalülitamata liinil. Viimase viie aastaga on katkestuseta elektrivõrgutööde osakaal tõusnud ligikaudu 10% võrra.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus ning ehitab üle-eestilist kiire interneti võrku.