Elektroonikatootmine kolib Eestisse tagasi

 (31)
Incap Electronics
Incap Electronics EstoniaFoto: Incap Electronics, Incap

Kuressaare elektroonikatehast juhtiv Otto Pukk tõdes, et kui maailmas ringleb veel müüt odavast tootmisest Aasias, siis Incapi Saaremaal asuva elektroonikatööstuse kogemus näitab vastupidist, kirjutab Saarte Hääl.

“Kui reeglina jõuab Eesti turule Hiina elektroonika, siis Incap toodab oma Saaremaa tehases Skandinaavia ja Ameerika ettevõtete kõrval ka Hiina turul tegutsevatele ettevõtetele,” ütles Pukk.

Nii ongi Incap seadnud oluliseks eesmärgiks kõnetada teiste tööstus- ja elektroonikaettevõtete kõrval just Eesti ja Põhja-Euroopa iduettevõtteid, kes prototüüpe vajavad, kuid vanast harjumusest tootmise jaoks veel Aasiast abi otsivad.

“Kodumaised iduettevõtted peaksid hoopis siinseid tootjaid testima, sest lisaks tootmisele saavad kohalikud tehased aidata ka muu vajalikuga – alates insenerteenustest ja prototüüpimisest kuni masstootmise ja globaalsete logistiliste lahendusteni,” selgitas Pukk. “Arvestades meie koostöökogemust Aasia ettevõtetega, teame juba täna, et taoline tervikteenus pole Aasias kokkuvõttes odavam või mugavam kui Eestis.”

Loe pikemalt Saarte Häälest.