Elron hakkab rongijuhte koolitama

 (12)
Elron hakkab rongijuhte koolitama
Foto: Priit Simson

Eesti reisirongiliiklust korraldav Elron alustab uuest aastast vedurijuhtide koolitusega, parimad lõpetajad saavad ettevõttes ka töökoha.

„Saime oktoobris haridus- ja teadusministeeriumilt kätte tegevusloa, mis tähendab, et Elroni Koolituskeskusel on õigus pakkuda vedurijuhtide välja- ja täiendõpet. Esimene väljaõppe grupp alustab juba uue aasta jaanuaris,“ ütles Elroni ohutusjuht Pille Pärnjõe.

„Täpne grupi suurus selgub peale registreerimisaja lõppemist, sest lisaks tulevastele Elroni rongijuhtidele õpetame ka kaubarongijuhte ja teisi vedurijuhiks soovijaid. Kaheksale eelvaliku põhjal parimale pakume Elroni poolt finantseeritavat õpet ning võimalust tulla Elronisse rongijuhina tööle.“

Elroni liikluskorralduse juhi Magnus Roosma sõnul töötab Elronis hetkel 89 vedurijuhti ning 5 vedurijuhi õpilast, kuid tööd oleks pakkuda veel 8 juhile.

„Rongijuhtide õppe korraldusest on võimalik lähemalt kuulda Elroni Koolituskeskuse infopäevadel, mis toimuvad 5. ja 19. novembril, algusega kell 10.00 meie Tallinna õppeklassis, aadressil Vabaduse pst. 176,“ lausus Magnus Roosma. „Avaldusi õppima asumiseks ootame 23. novembrini.“