Endine IT-minister: Kert Kingo kaua vaid eesti keeles töötada ei saa

 (160)
Endine IT-minister Rene Tammist.
Endine IT-minister Rene Tammist. Foto: Ilmar Saabas

Vastne IT- ja väliskaubandusminister Kert Kingo tegi sel nädalal teatavaks, et väldib ministrina välisreise nii palju kui võimalik ning kui on sunnitud lähetusse minema, räägib kohtumistel üksnes eesti keeles. Sotsiaaldemokraadist endine IT- ja ettevõtlusminister Rene Tammist sõnas, et sääraselt pole võimalik seda ministrirolli täita.

"Asi pole vaid välislähetustes, partneritega tuleb suhelda praktiliselt iga päev ja üldiselt inglise keeles. Näiteks telefonitsi helistatakse ju ministrile ja väliskolleeg ootab, et saaks vahetult suhelda," märkis Tammist.

"Peale selle käib partnereid, ettevõtjaid ja investoreid ka Eestis, kellega tuli tihedalt suhelda. Sedasi saab ministeerium aidata nii Eestisse investeerida kui tutvustada välisturge Eesti ettevõtjatele," selgitas Tammist. Ta leidis, et Kingo soovi välisreise vältida ja suhelda vaid eesti keeles kaua ei saa täita.

"Ma arvan, et Kingo saab varsti ise aru, et vaid eesti keeles tööd seal ministeeriumis teha ei saa," ütles Tammist. "Ma ei kujuta ette, et valitsusliikmed üleüldse saaksid vaid eesti keelega hakkama," lisas ta.