Endised töötajad said taaskord kohtus Nortali üle võidu

 (25)
Priit Alamäe
Nortali juht Priit AlamäeFoto: Ilmar Saabas

Nortal on aastaid kohut käinud endiste töötajatega, kes lõid uue tarkvarafirma Iglu. Juuni lõpus otsustas riigikohus, et ei võta järjekordset Nortali kaebust menetlusse ning seega jõustus teise kohtuastme otsus, mis andis õiguse endisele töötajale Kristjan Aiastele. Kaks varasemat lahendit on samuti õiguse andnud töötajatele.

Kuigi Nortal heitis Aiastele ette töölepingu ja konkurentsipiirangu kehtivuse ajal toimunud tegevusi, mis olid väidetavalt OÜ Iglu huvides ja konkurentsipiirangut rikkuvad, siis kohtus see tõendamist ei leidnud, vahendab portaal rmp.ee.

Ringkonnakohus märgib otsuses, et Aiastele etteheidetavad tegevused võivad tõenäoliselt olla seotud OÜ Iglu äritegevuse käivitamisele kaasaitavate tegevustena, kuid perioodil kuni töölepingu lõpetamiseni ei saa neid ka kogumis lugeda konkurentsipiirangut rikkuvaks.

Nortal peab tasuma Aiastele ka menetluskulud 7153,98 eurot.

Nortal esitas 2014. aasta märtsis maakohtule Aiaste vastu hagi, milles soovis leppetrahvi 21 250 eurot ja viivise summas 1244 eurot väljamaksmist, lisaks veel peale hagi esitamise kuupäeva tekkiva viivise väljamaksmist.