Energeetika ja mäetööstus vedasid tööstustoodangu kasvu


Eesti Energia
Eesti EnergiaFoto: Priit Simson

Tööstusettevõtted tootsid 2018. aasta märtsis kaheksa protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta märtsis, teatab statistikaamet. Toodang suurenes nii töötlevas töötuses kui ka mäetööstuses ja energeetikas.

Töötlevas tööstuses toodeti märtsis viis protsenti rohkem toodangut kui 2017. aasta samal kuul. Enam kui pooled tööstusharud ületasid märtsis eelmise aasta sama kuu mahtu. Toodangu mahu kasvu põhjustas eelkõige puittoodete, elektroonikaseadmete ja metalltoodete tootmise suurenemine. Märgatavalt suurenes ka masinate ja seadmete ning kütteõlide tootmine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang toiduainete ja mööblitootmises.

Välisturule müüdi märtsis 68 protsenti kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmetel jäi toodangu müük ekspordiks 2017. aasta märtsiga samale tasemele, kuid müük koduturule suurenes seitse protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti 2018. aasta märtsis tööstuses kokku neli protsenti ja töötlevas tööstuses kaks protsenti rohkem toodangut kui eelmisel kuul.

2017. aasta märtsiga võrreldes toodeti elektrit üheksa protsenti ja soojust 51 protsenti rohkem.