Ensto ühendab Eesti tehased üheks ettevõtteks


Ensto ühendab Eesti tehased üheks ettevõtteks
"Ühinemine ühtlustab ettevõtte juriidilise struktuuri meie organisatsiooni reaalse struktuuriga," rääkis Ensto Enseki tegevjuht Kaarel Suuk.Mihkel Leis

Eesti üks suurimaid tootmisettevõtteid Ensto teatas, et ühendab tehased üheks ettevõtteks.

Alates märtsist ühendatakse Paides valgustusseadmeid tootev Ensto Lighting tehase ning Keilas ja Tallinnas elektriseadmeid- ja tarvikuid tootev Ensto Ensek. Ühendatud ettevõtte nimeks jääb Ensto Ensek AS.

Ensto Enseki tegevjuhi Kaarel Suugi sõnul tähendab muudatus klientide jaoks ettevõttega lihtsamat suhtlemist ja sisemiselt protsesside lihtsustamist. "Muutsime eelmisel kevadel Ensto struktuuri, et see vastaks paremini ettevõtte strateegiale ja teeniks paremini meie kliente. Ühinemine ühtlustab ettevõtte juriidilise struktuuri meie organisatsiooni reaalse struktuuriga," rääkis Suuk.

Ettevõtte Tallinna, Keila ja Paide tehastes olevaid töötajaid ühinemine ei mõjuta. "Paide tehas jätkab iseseisva üksusena. Tehased jagavad omavahel parimaid praktikaid, saame tänu sünergiale efektiivsust suurendada," rääkis Ensto Paide tehase juht Heimo Tammiste. Ensto Eesti ettevõtete kliendihaldus ühendatakse Ensto grupiga, et pakkuda koostööpartneritele kiiremat ja kvaliteetsemat teenust.

Ensto Grupp on rahvusvaheline rohetehnoloogia ettevõte, mis on spetsialiseerunud elektrienergia jaotamiseks ja tarbimiseks mõeldud elektriseadmete ning -tarvikute valmistamisele ja turustamisele. Ensto Grupp tegutseb 20 riigis ning grupis töötab kokku umbes 1600 inimest. Eestis on Enstol tehased Keilas, Tallinnas ja Paides, kus töötab kokku umbes 500 inimest. Ensto ühendab märtsikuu jooksul tütarettevõtted ka Soomes, kus ühinevad Ensto Finland Oy ja Ensto Lighting Oy.