Erikomisjon arutab joogitaara panti homme

 (59)
Erikomisjon arutab joogitaara panti homme
Eesti Pandipakend ---

Riigikogus koguneb homme keskpäeval spetsiaalne parlamendi erikomisjon, mis arutab muudatusi pandipakendi süsteemis, sest IRLi liige Toomas Tõniste tegi ettepaneku muuta joogitaarale pandiraha rakendamine vabatahtlikuks.

Keskkonnakomisjoni esimees Mart Jüssi (Erakond Eestimaa Rohelised) Ütles KUKU raadio saatele Päevapilk antud intervjuus, et keskkonnakomisjon menetleb praegu roheliste algatatud pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõud, millele sai teha muudatusi.

Eilsel istungil selgus, et IRLi liikmed Erki Nool ja Toomas Tõniste esitasid ettepaneku pandipakendi süsteemi muutmisele. Tõniste soovib, et joogitaarale pandiraha rakendamine muutuks vabatahtlikuks. Tänane süsteem on nema hinnangul kallis.

Jüssi sõnul tekitasid ettepanekud komisjonis elava arutelu ja leiti, et mõistlik oleks nende ettepanekute kaalumiseks moodustada erikomisjon, kes koguneb homme keskpäeval. Selle komisjoni töö juhtimisega tegeleb Erki Nool, kes peab erinevad osapooled aruteluks kokku tooma.

Jüssi märkis, et tema teada tulevad homme kohtumisele pandipakendi esindaja ja keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek. Jüssi märkis, et täna pole tal ettekujutust, kuhu homne arutelu võiks välja jõuda.

Ekspressi konverents 2020