Eriolukord on toonud neljas ettevõttes kollektiivse koondamise. Kui palju on kolme päevaga lisandunud töötuid?

 (110)
Eesti Töötukassa
Eesti TöötukassaFoto: Ilmar Saabas

Koroonaviiruse põhjustatud eriolukorra tõttu on töötukassale kollektiivsest koondamisest teada andnud neli ettevõtet, kust koondatakse kokku 36 inimest. Kokku on kolme päevaga töötukassas arvele lisandunud 1235 inimest.

Töötukassale on kollektiivsest koondamisest teada andnud üks turismiettevõte, üks pesumaja, üks vedudega tegelev ettevõte ning üks majutusettevõte.

Tänase seisuga on töötukassas töötuna arvel 38 045 inimest, eelmise nädala lõpus oli neid 37 720.

Jooksval nädalal ehk selle nädala kolme päevaga on töötukassasse arvele lisandunud 1235 inimest.

Koroonaviiruse põhjustatud majanduskriisis inimeste suuremahulise koondamise ära hoidmiseks plaanitakse töötukassa vahenditest ettevõtetele, kelle käive ja tulud on järsult langenud ning kelle töötajatele ei ole tööd anda, hüvitada perioodil märtsist maikuuni kahe kuu ulatuses 70 protsenti töötajate brutotasust.

Töötukassa hüvitab 70 protsenti eelmise 12 kuu keskmisest brutopalgast, aga mitte rohkem kui tuhat eurot. Tööandjal on omakorda kohustus maksta töötajale lisaks vähemalt 150 eurot, ka tööjõumaksud peab tasuma tööandja ise.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!