Eriolukorras tegutsevad ärid küsivad pangalt üha enam mobiilseid makseterminale

 (2)
SEB
SEB logo hoonelFoto: Kretel Kuusk

Eriolukorraga kohanemiseks on mitmed ettevõtted oma äritegevust ümber vaatamas. Mõned seni hulgimüügiga tegelenud ettevõtted on alustanud müüki otse lõppkliendile nii, et pakutakse kaupade kaasamüüki või koju tellimist ning teised ettevõtted on kas juba kolinud oma müügitegevuse veebi või tegemas selleks ettevalmistusi, teatas SEB.

Mõlemal juhul on küsitakse pangast makselahendusi, mis äri jätkamist võimaldaks.

SEB jaepanganduse valdkonna juhi Ainar Leppäneni sõnul peaks kliendile pakutav makselahendus igal juhul toetama konkreetse äri iseloomu vaatamata sellele, kas tegu on ajutise ümberkorralduse või püsiva tegevussuunaga.

„Pankadel on võimalik pakkuda laia valikut makseterminale, mis sobivad igale vajadusele ja teenindusolukorrale. Ilmselt kõige paindlikum ja soodsam lahendus on nutiterminal, mis töötab läbi nutitelefoni rakenduse. See on eeskätt neile kaupmeestele, kellel tehinguid pole arvuliselt palju ning kliendid ei oota järjekorras,“ selgitas Leppänen.

Mobiilsed makseterminalid sobivad näiteks kulleritele, liikuvatesse ostukohtadesse ning on tavaliste terminalidega võrreldes oluliselt paindlikumad.

„Viimastel nädalatel näeme, et paljud ettevõtted on vahetanud oma statsionaarse terminali mobiilse vastu, et pakkuda ostuvõimalust ka väljaspool tavapärast müügikohta või kauplust. See on ka igati mõistetav arvestades seda, et inimesed eelistavad endale kaupu koju tellida,“ lisas Leppänen.