Erki Urva: ei oska Estonian Airi võimalikku uut juhti iseloomustada

 (5)
Erki Urva: ei oska Estonian Airi võimalikku uut juhti iseloomustada
Erki Urva, Linxtelecomi juht ja Eesti Interneti SA nõukogu liigeFoto: erakogu

Estonian Airi endine president Erki Urva ütles, et juhul kui vastab tõele, et Air Balticu endine kommertsala juht Tero Taskila saab Estonian Airi juhiks, ei oskaks ta teda esialgu kuidagi iseloomustada.

"Nii palju, kui ma olen selle konkreetse inimese CV-d vaadanud, siis on ta pidevalt ühe või kahe aasta tagant lennufirmasid vahetanud. Ma ei tunne teda, ma ei tea, ma ei oska teda kuidagimoodi iseloomustada," sõnas Urva Delfile.

"Mul on jäänud mulje, et mõned Estonian Airi uued omanikud on kangesti toonud AirBalticut eeskujuks, mida võiks Estonian Air teha, aga ma ei ole päris kindel, kas see on just see, mida Estonian Air peaks tegema."

Urva tõi välja, et Teskila ei ole ka Air Balticus pikalt töötanud.

Taskila kommertsjuhi taust tähendab Urva sõnul seda, et on vastutav olnud lennufirma liinivõrgu kujundamise, teeninduskontseptsiooni ja hinnastamise eest.

Tänased suuremad ajalehed kirjutasid, et Estonian Airi tulevane presidnet võib olla Air Balticu juhatuse liige ja kommertsala juht Tero Taskila.

Tema CV-s figureerivad väljapaistvalt töökohad sellistes lennufirmades nagu Gulf Air, Qatar Airways, Lufthansa, Royal Brunei Airlines ja Finnair.