Erkki Raasuke teenis mullu ligi pool miljonit eurot

 (33)
Erkki Raasuke
Erkki RaasukeFoto: Priit Simson

Luminori juhi ja rahandusministeeriumi vastutusalasse kuuluva nimetamiskomitee endise esimehe Erkki Raasukese aastatulu oli mullu 487 000 eurot, selgub mais esitatud majanduslike huvide deklaratsioonist.

Eften kinnisvarafondi ja LHV grupi dividendidest teenis Raasuke umbes 41 000 eurot. Raasukesel on erinevate ettevõtete aktsiaid ja võlakirju umbes 470 000 euro väärtuses.

Luminori juht teenis 2018. aastal ligi 1,5 miljonit eurot.

Samuti nimetamiskomiteesse kuulunud Sven Pertensi aastatulu oli mullu 293 000 eurot. Pertens on taristuehitusettevõtte TREV-2 grupi juht ja kuulub muuhulgas ka Eesti Asfaldiliidu ning Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatustesse. Aastatel 2012-2018 oli ta Eesti Haigekassa nõukogu liige.

2018. aastal oli Pertensi aastatulu 247 000 eurot.

Raasuke ja Pertens olid nimetamiskomitee liikmed tänavu jaanuarini, mil valitsus nimetas kolmeks aastaks ametisse neli uut liiget.

Nimetamiskomitee valib riigi äriühingute nõukogu liikmed. Selle ülesandeks on teha ettepanekud äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta.